6 رمان خارجی برتر تمام دوران

6 رمان خارجی برتر تمام دوران

اگر می خواهید قفسه های خود را با بهترین رمان های خارجی تمام دوران پر کنید، با 6 رمان خارجی برتر تمام دوران در جای مناسبی هستید. البته برای اینکه اهالی خانواده بخصوص کودکان را به خواندن کتاب علاقه مند کنیم راه های زیادی وجود دارد، اما پر بودن کتابخانه از کتابهای خوب نیز یکی از این راه هاست.

کتاب هایی که همه باید بخوانند

از رمان هایی با موضوعات عاشقانه تا داستان های ترسناک ، عناوین بسیاری را می توان یافت که در کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های سراسر جهان جمع‌آوری شده‌اند. پس چگونه می توان فهمید که کدام یکی جزو بهترین کتاب های تمام دوران است ؟ خب، ما معتقدیم که بهترین کتاب‌ها ذهن ما را به روی شخصیت‌ها، دیدگاه‌ها و جهان‌های جدید باز می‌کنند. آنها مدت ها پس از خواندن آخرین صفحه با ما می مانند. آنها ما را وادار می کنند که آنها را با همه به اشتراک بگذاریم. خریداران عزیز ما نیز فهرستی از توصیه های کتاب های خود را که بارها و بارها به آنها مراجعه می کنند در نظرات خود برای شما به اشتراک گذاشته اند.

این در مورد تمام 6 رمان خارجی برتر تمام دوران در لیست ما صادق است. ما رمان ‌های پرفروش، برندگان جوایز و رمان ‌هایی را در نظر گرفتیم که به طور یکسان توسط خوانندگان و منتقدان امتیاز بالایی دریافت کرده اند. بسیاری از آنها به فیلم های پرفروش تبدیل شده اند. امروزه بسیاری از آنها در مدارس جهان تدریس می‌شوند. بسیاری از آنها در فهرست‌های «بهترین‌ها» که توسط نشریاتی همچون نیویورک تایمز ، گاردین ، NPR، PBS، مجله تایم و غیره منتشر شده است، جای گرفته‌اند. و بیشتر آنها تأثیرات عمیقی بر ادبیات، فرهنگ، یا به طور کلی جهان داشته اند.

1. آنا کارنینا اثر لئو تولستوی (1878)

هر علاقه‌مند به داستان‌هایی که شامل موضوعات عاشقانه و فئودالیسم روسی باشد، فوراً آنا کارنینا را در اوج فهرست «بزرگ‌ترین رمان‌ها»ی خود قرار می‌دهد. و این دقیقاً رتبه‌ای است که نشریاتی مانند مجله تایم به این رمان از زمان انتشار کامل آن در سال 1878 داده‌اند. این اثر داستانی هشت قسمتی که توسط رمان‌نویس روسی ، لئو تولستوی نوشته شده است، داستان دو شخصیت اصلی را روایت می‌کند: یک زن خانه دار غم انگیز و افسون شده، به نام آنا، که با معشوق جوانش فرار می کند، و یک زمین‌دار عاشق به نام کنستانتین لوین، که در تنازع بین باور و فلسفه است. تولستوی بحث‌های متفکرانه‌ای را درباره عشق، درد و خانواده در جامعه روسیه با گروه قابل توجهی از شخصیت‌ها شکل می‌دهد که به خاطر انسانیت واقع‌گرایانه‌شان مورد توجه قرار گرفته شدند. این رمان به ویژه در رابطه با زنان انقلابی بود و تعصبات و مشکلات اجتماعی آن زمان را با احساساتی واضح به تصویر می‌کشید.

اکثر منتقدان آن را به عنوان یکی از نمادین ترین داستان های عاشقانه ادبی می شناسند. این کتاب که توسط فئودور داستایوسکی “بی عیب و نقص” توصیف شده است، در قفسه هر مجموعه کتابی قرار دارد. عاشق شخصیت های خیالی هستید؟ دریابید که شخصیت های معروف کتاب شما در زندگی واقعی چگونه خواهند بود.

2. کشتن مرغ مقلد اثر هارپر لی (1960)

هارپر لی برای کشتن مرغ مقلد، خلوت آرام یک شهر جداشده جنوبی را با داستانی از بی گناهی و فضیلت، تعصب و نفرت، عشق و بخشش به هم می آمیزد. اسکات فینچ هشت ساله و پدرش آتیکوس، خود را درگیر محاکمه مرد سیاهپوستی می‌بینند که متهم به تجاوز به یک زن سفیدپوست است. در یکی از غم انگیزترین کتاب ها ، لی وقایع، مکاشفات و درس ها را از چشم یک کودک خردسال بیان می کند. کشتن مرغ مقلد که به طور گسترده خوانده شده و به طور گسترده نیز توسط خوانندگان توصیه می شود، همچنان به جرقه بحث های نژادی در کلاس های درس و کتابخانه های سراسر جهان تبدیل شده است.
شخصیت های نمادین آن، در زمانی که تنش ها در مورد نژادپرستی در غرب و به خصوص آمریکا بالا بود، به عنوان الگو عمل کردند و دیدگاه ها را تغییر دادند. To Kill a Mockingbird در سال 1961 جایزه پولیتزر را در بخش داستان نویسی دریافت کرد.

3. گتسبی بزرگ اثر اف اسکات فیتزجرالد (1925)

گتسبی بزرگ اثر اف. اسکات فیتزجرالد به عنوان یکی از بهترین متون برای آشنا کردن دانش آموزان با هنر خواندن انتقادی ادبیات شناخته می شود (به این معنی که ممکن است شما آن را در مدرسه خوانده باشید). این رمان از دیدگاه مرد جوانی به نام نیک کاراوی روایت می‌شود که اخیراً به شهر نیویورک نقل مکان کرده است و با همسایه تازه‌کار عجیبوغریبش با ریشههای مرموز، به نام جی گتسبی، دوست می‌شود. گتسبی بزرگ نگاهی درونی به عصر جاز دهه 1920 در تاریخ ایالات متحده ارائه می دهد و در عین حال ایده «رویای آمریکایی» را نقد می کند. شاید مشهورترین جنبه رمان، هنر جلد آن باشد – چهره ای نافذ که بر آسمان آبی تیره شب و نورهایی که از منظره شهری پخش می شود ، خیره شده- تصویری که با پیکربندی کمی متفاوت در خود متن به عنوان نماد کلیدی نیز یافت می شود.
شخصیتهای غنی و تصاویر دقیق شما را جذب می‌کنند و شما را به داستانی زیبا از مهمانی‌های پر زرق و برق عصر جاز سوق می‌دهند. این کتاب بدون شک شناخته شده ترین اثری است که آن زمان را به تصویر می کشد. این همان چیزی است که آن را در میان کتاب‌هایی قرار می‌دهد که همه باید بخوانند.

4. صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز (1967)

گابریل گارسیا مارکز، نویسنده فقید کلمبیایی، مشهورترین اثر خود، صد سال تنهایی را در سال 1967 منتشر کرد. این رمان داستان هفت نسل از خانواده بوئندیا را روایت می‌کند و تأسیس شهر ماکوندو را تا زمان نابودی آن به همراه آخرین نسل از خانواده دنبال می‌کند. مارکز رواج و قدرت اسطوره و افسانه را در ارتباط با تاریخ و فرهنگ آمریکای لاتین برجسته می کند. این رمان جوایز بسیاری را برای مارکز به ارمغان آورد، که منجر به افتخار نهایی او برای دریافت جایزه نوبل ادبیات در سال 1982 برای کل مجموعه آثارش شد، که اغلب از صد سال تنهایی به عنوان هنرمندانه ترین آنها تمجید می شود.
با توجه به نقد کتاب نیویورک تایمز، این شاهکار گابریل گارسیا مارکز “اولین اثر ادبی پس از کتاب پیدایش است که باید توسط کل نسل بشر مطالعه شود.” نویسنده که به عنوان پدر سبک ادبی رئالیسم جادویی شناخته می شود از طریق روایت داستان اقشار مختلف مردم، تصویری چشمگیر از زیبایی و درد دلخراش نوع بشر ارائه می دهد.

5. دن کیشوت اثر میگل دو سروانتس(1615)

دن کیشوت ، شاید تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین اثر ادبیات اسپانیایی، برای اولین بار در سال 1615 به طور کامل منتشر شد. مردی که نام «دون کیشوت د لا مانچا» را بر خود می‌گذارد و با وسواس زیادی به رمان‌های عاشقانه درباره جوانمردی می‌پردازد تا این رسم را احیا کند و خود قهرمان شود. شخصیت دن کیشوت به یک بت و تا حدودی به یک شخصیت کهن الگویی تبدیل شده است و از زمان انتشار رمان بر بسیاری از آثار اصلی هنری، موسیقی و ادبیات تأثیر گذاشته است. متن به قدری تأثیرگذار بوده است که واژه ای به نام کیشوت، بر اساس شخصیت دن کیشوت، برای توصیف فردی ساخته شده است که «به طور احمقانه ای در تعقیب آرمان های غیرعملی است و یا دارای ایدههای عاشقانه ی بلندپروازانه و عجولانه یا کنش‌های فوق‌العاده جوانمردانه است.»

6. جین ایر اثر شارلوت برونته (1847)

رمان جین ایر اثر شارلوت برونته، رمان دیگری که اغلب برای خواندن در مدرسه تعیین می‌شود، در ابتدا در سال 1847 با نام مستعار کرر بل منتشر شد تا این حقیقت که نویسنده زن بود، پنهان شود. خوشبختانه، از سال 1847، چیزهای زیادی در رابطه با زنان در ادبیات تغییر کرده است، و برونته اکنون اعتباری را که شایسته یکی از پیشگامانهترین رمان‌های تاریخ درباره زنان است، دریافت می‌کند. در زمانی که نویسنده احساس می کرد باید هویت واقعی خود را پنهان کند، جین ایر داستانی از فردگرایی برای زنان ارائه کرد. شخصیت همنام رمان از یتیمی و فقیر بودن به زنی موفق و مستقل تبدیل می شود. این اثر مضامینی از ادبیات گوتیک و ویکتوریایی را با هم ترکیب می‌کند و با شخصیت پردازی هنرمندانه، هنر رمان را متحول می‌کند.

مدیر سایت