«بهتر از شکلات مجانی» در بازار کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،«بهتر از شکلات مجانی» عنوان کتاب داستانی  است به قلم سودابه فرضی‌پور که از سوی انتشارات امیرکبیر (کتاب‌های شکوفه) برای گروه سنی «ج» به چاپ دوم رسیده است.

این کتاب که از برگزیدگان ششمین دوره جایزه پروین اعتصامی است از جمله آثار دفاع مقدسی حوزه نوجوان محسوب می‌شود.

شخصیت اصلی رمان پسر نوجوانی است که علاقه زیادی به فوتبال دارد و در یک تیم دروازه‌بانی می‌کند. او درحالی‌که در دوچرخه‌سازی کار می‌کند مجبور می‌شود برخلاف میلش در طول تابستان، از دایی جانبازش پرستاری کند اما به تدریج تحت تاثیر شخصیت دایی، دچار تحولات شخصیتی می‌شود و در طول هم‌صحبتی با دایی رزمنده و جانباز خود، فداکاری و ایثار را از او می‌آموزد. همچنین با تشویق و راهنمایی‌های او در دنیای ورزش و فوتبال نیز به موفقیت‌هایی می‌رسد.

داستان این گونه آغاز می‌شود: «خاله ملیحه نشسته بود کنار سماور و تندتند چایی می‌ریخت. میثم و نازنین خانه را گذاشته بودند روی سرشان؛ عین پرنده‌های راز بقا مدام جیغ می‌کشیدند و این طرف و آن طرف می‌رفتند. هربار که طرف سماور می‌رفتند، خاله دستش را تکان می‌داد و داد می‌کشید که بروند کنار؛ مثل کسی که پرنده‌ها را کیش کیش می‌کند و پر می‌دهد. مادربزرگ دراز کشیده بود. تختش را از اتاقش بیرون آورده بودیم و گذاشته بودیم بالای پذیرایی تا همه را ببیند و حرف‌ها را بشنود و دلش نگیرد…»

انتشارات امیرکبیر (کتاب‌های شکوفه) چاپ دوم کتاب «بهتر از شکلات مجانی» را در قالب 79صفحه با شمارگان 200 نسخه و قیمت 17هزارتومان منتشر کرده است.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه